فلفل تند در بازار به نجات جان یک زن کمک کرد

مطالعه ای که توسط دانشمندان دانشگاه ورمونت انجام شد نشان داد که مصرف فلفل تند در بازار به کاهش مرگ و میر تا 13 درصد کمک می کند.
اگر غذاهای تند را زیاد دوست ندارید، شاید باید تلاش کنید و خوردن آن را امتحان کنید، زیرا با فواید بسیاری برای سلامتی همراه است .
به طور سنتی با طول عمر بیشتر همراه بوده است و اکنون یک مطالعه جدید این ویژگی را تایید می کند.

کار جدید توسط تیمی از دانشمندان دانشگاه ورمونت در ایالات متحده انجام شده است و نتایج آن نشان می دهد که مصرف فلفل تند به کاهش 13 درصدی مرگ و میر به ویژه مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی یا مشکلات سکته کمک می کند.

فلفل

فلفل ها و ادویه ها برای قرن ها در درمان بیماری ها مفید بوده اند. با این حال، به لطف مطالعه ای که توسط گروهی از محققان چینی منتشر شد ، تا سال 2015 نشان داده نشد که با افزایش طول عمر مرتبط است .

اکنون، کار جدید نتایج تحقیقات قبلی را تأیید می کند و نشان می دهد که مصرف فلفل تند به طور موثر مرگ و میر را کاهش می دهد.

برای انجام مطالعه خود، تیم دانشمندان از اطلاعات بررسی ملی سلامت و تغذیه (NHANES)، یک پایگاه داده پزشکی آمریکایی با سوابق بیش از 16000 بیمار که حداکثر به مدت 23 سال تحت پیگیری قرار گرفتند، استفاده کردند.

محققان ویژگی‌های پایه شرکت‌کنندگان را با توجه به مصرف فلفل قرمز تند مورد بررسی قرار دادند و مشاهده کردند افرادی که این نوع فلفل را مصرف کردند.

عمدتاً جوان، سفیدپوست، مردان متاهل، سیگاری، مصرف‌کنندگان الکل، سبزیجات و گوشت ها بعداً با تجزیه و تحلیل داده های پیگیری به مدت 19 سال، آنها توانستند متوجه شوند که این گروه از افراد امید به زندگی بیشتری دارند.

برخی از توضیحات احتمالی برای مزایای سلامتی فلفل قرمز تند در این واقعیت نهفته است که کپسایسین، که جزء اصلی این فلفل قرمز است، ممکن است نقش مهمی در مکانیسم‌های مولکولی برای جلوگیری از چاقی و تعدیل جریان خون داشته باشد.

از طرفی دارای خواص ضد میکروبی نیز می باشد که می تواند به طور غیر مستقیم بر میکروبیوتای روده بیمار تاثیر بگذارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.