با خوردن فندوق تازه با پوست، پوست خود را روشن کنید

خوشبختانه، فندق تازه با پوست عمدتا حاوی اسیدهای چرب تک و چند غیراشباع است. آجیل از حدود 12 درصد پروتئین تشکیل شده است. فندق حاوی مواد معدنی مانند کلسیم، منیزیم، فسفر، آهن و روی است.

ویتامین های گروه B نیز در آجیل یافت می شود. نسبت ویتامین E در مقایسه با سایر انواع آجیل بسیار زیاد است.

درخت فندق در اصل از اروپا و آسیای صغیر آمده است. در دوران باستان، یونانی ها و رومی ها به آجیل به عنوان یک غذای مقوی و خوشمزه اهمیت می دادند. بعداً آنها را دارویی در نظر گرفتند.

امروزه درختان را می توان در اطراف دریای مدیترانه، در ایالات متحده آمریکا و آسیا یافت. آنها همچنین در بسیاری از باغ های آلمان یافت می شوند. ترکیه و ایتالیا بیشترین صادرات را دارند.

فندق معمولی از خانواده گیاهان خانواده توس درختی است تا ارتفاع شش متر. حداکثر سن حدود 100 سال است. درختچه های درخت مانند از یک تنه تشکیل شده اند که نهال هایی از پایه آن جوانه می زنند.

فندق

آنها باعث می شوند که فندق به صورت بوته رشد کند. برگ های گرد پوشیده شده با یک پر ظریف قابل توجه است. لبه آن اره شده است. در پاییز برگها تغییر رنگ داده و می ریزند.

برداشت فندق در شهریور و مهرماه انجام می شود. واردات از ایالات متحده آمریکا و فرانسه از اکتبر تا ژانویه بازار را تامین می کند.

فندق را می توان برای ماه ها در پوسته نگه داشت. بهتر است در جای خنک و تاریک نگهداری شود. پس از پوست کندن، باید به زودی مصرف شوند. آنها به راحتی در دمای اتاق گند می شوند. خطر کپک زدن نیز وجود دارد.

پوسته سخت فندق تازه را فقط می توان با فندق شکن باز کرد. برای از بین بردن پوست دانه قهوه ای، دانه ها را حدود ده دقیقه در فر با دمای 200 درجه سانتیگراد قرار دهید. پوست باز می شود و می توان آن را با حوله مالش داد. در حال حاضر هسته های پوست کنده در بازار وجود دارد. فندق خرد شده یک ماده محبوب در کیک و کلوچه است. به عنوان شکننده، دسر، بستنی یا شکلات را تصفیه می کنند. صنعت شیرینی پزی از مغزها نوقا و اسپریدهای حاوی شکلات تولید می کند. آنها همچنین طعم خوبی در غذاهای شور دارند. آنها پستو، سالاد، سس و پوره را تصفیه می کنند. روغن فندق معطر به ویژه برای غذاهای سرد مناسب است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.