برای به دام انداختن موش عسل سفید اقاقیا را بجای پنیر بگذارید

عسل طبیعی حاوی چندین آنزیم است که هضم مواد غذایی به ویژه کربوهیدرات ها مانند قندها و نشاسته را بهبود می بخشد.

مزیت اضافی خوردن عسل سفید اقاقیا به عنوان منبع انرژی نسبت به شکر مصنوعی رایج این است که مواد تشکیل دهنده قند اصلی NH به صورت مونوساکارید (قندهای ساده) وجود دارد.

 برخلاف قند تصفیه شده (ساکارز) که معمولاً قبل از جذب باید فرآیندهای هضم را به اشکال ساده‌تر انجام دهد، این مولکول‌های قند موجود در NH در اشکال از پیش هضم شده هستند و می‌توانند مستقیماً در سیستم انسان جذب شوند.

 استفاده از عسل به‌عنوان شیرین‌کننده در شیرینی‌ها و دسرها، علاوه بر تغذیه، مفید است. به عنوان یک شیرین کننده، عسل دارای مزایای تغذیه ای نسبت به شکر است و مقداری مواد مغذی کوچک را فراهم می کند .

چراکه به فرآیندهای گوارشی در بدن کمک می کنند.

عسل

دستگاه گوارش (GIT) حاوی بسیاری از باکتری های ضروری و مفید به ویژه بیفیدوباکتری ها برای حفظ زندگی و سلامتی است.

پیشنهاد شده است که می توان جمعیت بیفیدوباکتری ها را در دستگاه گوارش با مصرف غذاهایی با منبع غنی از پری بیوتیک ها مانند عسل طبیعی افزایش داد.

پری بیوتیک ها موادی هستند که رشد و فعالیت بیولوژیکی این باکتری های خوب و مفید را تسهیل می کنند. مصرف عسل در هضم انسان مهم است و این اثر توسط الیگوساکاریدهای تشکیل دهنده عسل ایجاد می شود.

 چندین کارآزمایی تجربی شامل هر دو در شرایط آزمایشگاهیو مطالعات in vivo در مورد اهمیت مکمل های غذایی با عسل طبیعی بر رشد باکتری های مفید (بیفیدوباکتری ها و لاکتوباسیل ها) و اثرات پری بیوتیک آنها در GIT ثبت شده است.

 یک مطالعه مقایسه ای روی قندهای طبیعی (عسل) و مصنوعی (ساکارز) نشان می دهد که عسل هم در شرایط آزمایشگاهی باکتری های مفید لاکتوباسیل ها و هم در داخل بدن (در روده کوچک و بزرگ موش های آزمایشگاهی) را افزایش داد، در حالی که ساکارز هیچ تاثیری نداشت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.