خودکار قرمز بیک موجب مرگ مرد کارمند بانک در حین کار شد

سطح صاف‌تر پوست اجازه می‌دهد تا با قلم قلمی که از پر پرواز گرفته شده، نوشته‌های ظریف‌تر و کوچک‌تری داشته باشد.

قلم یا خودکار قرمز بیک  در قومران، یهودیه برای نوشتن برخی از طومارهای دریای مرده، که قدمت آن به حدود 100 سال قبل از میلاد بازمی‌گردد، استفاده شد.

طومارها به لهجه های عبری با پرهای پرنده یا پرنده نوشته شده بودند در نوشته های قدیس ایزیدور سویل در قرن هفتم اشاره خاصی به قلاب وجود دارد.

قلم های کویل هنوز در قرن هجدهم به طور گسترده مورد استفاده قرار می گرفت و برای نوشتن و امضای قانون اساسی ایالات متحده در سال 1787 استفاده می شد.

یک نوک مسی در خرابه‌های پمپئی پیدا شد که نشان می‌دهد از نوک‌های فلزی در سال 79 استفاده شده است.

جان میچل از بیرمنگامدر سال 1822 شروع به تولید انبوه قلم با نوک های فلزی کرد و پس از آن کیفیت نوک های فولادی به اندازه کافی بهبود یافت به طوری که قلم های شیب دار با نوک های فلزی مورد استفاده عمومی قرار گرفتند.

قدیمی ترین سابقه تاریخی قلم با مخزن به قرن دهم میلادی باز می گردد.

در سال 953، معاد المعز ، خلیفه فاطمی مصر ، خودکاری را خواست که دست و لباس او را لکه نکند و خودکاری برای او تهیه شد که جوهر را در مخزنی نگه می داشت و به نوک آن می رساند.

این قلم ممکن است یک قلم فواره بوده باشد، اما مکانیسم آن ناشناخته باقی مانده است و تنها یک گزارش از آن یافت شده است.

یک قلم مخزن بعدی در سال 1636 ساخته شد.

مخترع آلمانی دانیل شوونتر در کتاب Deliciae Physico-Mathematicae (1636)قلمی را توصیف کرد که از دو قلاب ساخته شده بود یکی از آن ها به عنوان مخزن جوهر در قلاب دیگر عمل می کرد. جوهر داخل قلاب با چوب پنبه مهر و موم شده بود.

جوهر از طریق یک سوراخ کوچک به محل نوشتن فشرده شد د

ر سال 1809، بارتولومئو فولش حق اختراع قلمی با مخزن جوهر را در انگلستان دریافت کرد.

پتراش پونارو رومانیایی ، دانش آموزی در پاریس، قلمی را اختراع کرد که از یک قلاب به عنوان مخزن جوهر استفاده می کرد و دولت فرانسه این را در ماه  مه 1827 ثبت کرد.

اولین حق ثبت اختراع قلم توپی در 30 اکتبر 1888 به جان جی لود صادر شد.

در سال 1938، لازلو بیرو، سردبیر روزنامه مجارستانی، با کمک برادرش جورج، شیمیدان، شروع به طراحی انواع جدیدی از خودکارها کرد، از جمله قلم‌هایی با یک توپ کوچک در نوک آن که به صورت رایگان در یک سوکت چرخانده می‌شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.