سس شکلات برای طراحی روی ناخن!

شکلات به عنوان یک غذا برای خوش‌خوراک‌ها شناخته می‌شود و همچنین برای کسانی که می‌خواهند انرژی ذخیره کنند از آن استقبال می‌کنند.

شکلات و سس شکلات که اغلب به دلیل محتوای کالری و چربی بالایی که دارد مورد توجه قرار می گیرد، همچنین یک ماده غذایی با هزار و یک فضیلت است.

سرشار از آنتی اکسیدان است، حاوی نوعی اسید چرب با فواید خاصی برای سلامتی است و حتی حاوی چندین ویتامین و مواد معدنی است.

کاکائو یکی از غنی ترین مواد غذایی از نظر فلاونوئیدها، به ویژه کاتچین و اپی کاتچین است که بر اساس مطالعات متعدد، ظرفیت آنتی اکسیدانی زیادی به آن می بخشد.

فلاونوئیدها 10 درصد از ترکیبات پودر کاکائو را تشکیل می دهند. آنها مسئول برخی از اثرات محافظتی قلبی منتسب به کاکائو هستند.پ

توجه به این نکته ضروری است که بسته به میزان کاکائو، شکلات ها همه فلاونوئیدهای یکسانی ندارند.

پودر کاکائو با بالاترین محتوای فلاونوئید در صدر فهرست قرار دارد و پس از آن شکلات تلخ قرار دارد.

شکلات شیری نسبت به شکلات تلخ دارای غلظت کمتری از فلاونوئیدها است.

این تفاوت نتیجه اثر رقیق سازی ناشی از افزودن محصولات لبنی خواهد بود. علاوه بر این، قدرت آنتی اکسیدانی فلاونوئیدها در شکلات تلخ بیشتر از شکلات شیری است، زیرا نشان داده شده است که شیر مانع از جذب فلاونوئیدها در روده می شود.

از طرف دیگر، شکلات سفید حاوی فلاونوئید نیست زیرا فقط از کره کاکائو تهیه می شود.

به طور کلی، تحقیقات نشان می دهد که مصرف فلاونوئیدها در غذاها و نوشیدنی ها می تواند خطر ابتلا به تصلب شرایین را کاهش دهد، فرآیندی که منجر به شروع بیماری های قلبی عروقی می شود.

علاوه بر این، فلاونوئیدها از اکسیداسیون LDL (کلسترول «بد») و همچنین تجمع پلاکت‌های خون، دو عامل خطر دیگر برای بیماری‌های قلبی عروقی، جلوگیری می‌کنند.

در نهایت، انواع خاصی از فلاونوئیدها خاصیت ارتجاعی (توانایی انبساط و انقباض) دیواره رگ‌های خونی را بهبود می‌بخشند، که یک نقطه مهم در پیشگیری از بیماری عروق کرونر قلب است.

چندین مطالعه اثر خاص مصرف کاکائو و شکلات تلخ را بر نشانگرهای مختلف خطر قلبی عروقی ارزیابی کرده اند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.